Náš příběh

První myšlenka se zrodila již v roce 2017 po první návštěvě Nepálu.

Při brouzdání uličkami Káthmandů jsme narazili na spoustu zajímavých míst, ale také obchůdků a drobných prodejců, nejen protože jsem potřeboval trošku menší a lehčí zavazadlo, než byla moje krosna zaujaly nás originální batohy, které na ulici prodával sympatický chlapík. Tehdy jsme si nakonec koupili svoje první batohy všichni.

 

Prakticky od té doby už s Rameshem a jeho rodinným podnikem spolupracujeme. Všechny batohy vznikají ručně ve dvou dílnách přímo v Kathamndů. Ramesh vede podnik se svou manželkou Ramyou, po které se mimochodem jmenuje jeden z modelů.

 

nase-cesta-2

 

Konopí pochází z Himalájí, z vesnic Bajura a Baglung, kde místní tradičním způsobem pěstují a zpracovávají tuto zázračnou rostlinu a vyrábí z ní látky. Je to jeden z nejudržitelnějších materiálů na světě, spotřebuje poloviční množství vody než bavlna a zároveň je až osmkrát pevnější.

 

Známe příběh každého batohu od semínka a až po moment, kdy se objeví na Vašich zádech, záleží nám na životním prostředí a udržitelné módě, chceme podporovat drobné lokální podnikatele, proto jsme se rozhodli je přivézt i Vám.

 

Batohy z Nepálu to však teprve začíná, nepřestáváme objevovat a pečlivě vybíráme to nejzajímavější co Vám zdaleka přivezeme.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení