Náš příběh

První myšlenka se zrodila již v roce 2017 po první návštěvě Nepálu.

Při brouzdání uličkami Káthmandů jsme narazili na spoustu zajímavých míst, ale také obchůdků a drobných prodejců, nejen protože jsem potřeboval trošku menší a lehčí zavazadlo, než byla moje krosna zaujaly nás originální batohy, které na ulici prodával sympatický chlapík. Tehdy jsme si nakonec koupili svoje první batohy všichni.

 

Prakticky od té doby už s Rameshem a jeho rodinným podnikem spolupracujeme. Všechny batohy vznikají ručně ve dvou dílnách přímo v Kathamndů. Ramesh vede podnik se svou manželkou Ramyou, po které se mimochodem jmenuje jeden z modelů.

 

 

 

Konopí pochází z Himalájí, z vesnic Bajura a Baglung, kde místní tradičním způsobem pěstují a zpracovávají tuto zázračnou rostlinu a vyrábí z ní látky. Je to jeden z nejudržitelnějších materiálů na světě, spotřebuje poloviční množství vody než bavlna a zároveň je až osmkrát pevnější.

 

800px-Hiking_to_Mount_Annapurna,Nepal_2017_(Unsplash)_20180808220242 

Známe příběh každého batohu od semínka a až po moment, kdy se objeví na Vašich zádech, záleží nám na životním prostředí a udržitelné módě, chceme podporovat drobné lokální podnikatele, proto jsme se rozhodli je přivézt i Vám.

 

Batohy z Nepálu to však teprve začíná, nepřestáváme objevovat a pečlivě vybíráme to nejzajímavější co Vám zdaleka přivezeme.